FortMedica s.r.o.
FortMedica ORL Budějovická

Otorhinolaryngology


About us

About Us

FORTMEDICA je rodinná společnost provozující soukromou ORL ambulanci se čtyřmi pobočkami a oddělení jednodenní ORL chirurgie v Praze. Cílem našeho týmu vysoce kvalifikovaných lékařů je poskytování profesionální péče na moderně vybavených pracovištích. Snažíme se o minimalizování nepříjemných a invazivních zákroků používáním nejnovějších dostupných technologií.

 

Jsme členem iniciativy Lékaři pomáhají Česku, v rámci které nabízíme testování bezpříznakových pacientů antigenními testy v našich ordinacích v Poliklinice Modřany a Poliklinice Budějovická. 

Od 16. 12. je možné se do ambulancí FortMedica Modřany a Budějovická objednat na testování antigenními testy. Tyto testy zjišťují přítomnost tzv. antigenu, tedy proteinového obalu virové částice COVID-19. Vzorek se získává výtěrem z nosohltanu a výsledek je známý do 15 minut. Testovací soupravy, které používáme, mají CE IVD certifikaci, deklarovanou relativní citlivost 97 % a specificitu 100 %. Jako jedni z mála nabízíme testování stěrem z krku, který pro některé pacienty není tak pocitově nepříjemný jako stěr z nosohltanu.

 

Komu může být antigenní test proveden?

Testování se řídí pravidly Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze 7. 12. 2020 (průběžně aktualizováno), dle kterého je možné provést tento antigenní test pouze u bezpříznakových občanů. Upozorňujeme, že personál FortMedica může odmítnout antigenní test provést těm pacientům, kteří byli v posledních 14 dnech v rizikovém kontaktu s někým pozitivním na Covid-19. Tito pacienti by měli být v domácí karanténě a po 5-7 dnech od kontaktu absolvovat test PCR na základě žádanky od hygienické stanice nebo praktického lékaře. V případě negativního výsledku PCR a nepřítomnosti příznaků je po 14 dnech karanténa ukončena a následně může být pacient otestován antigenním testem.

 

Antigenní testy jsou v současné době uznávány pro vstup do restaurací, sportovišť, kulturních institucí a dalších obchodů a služeb. Přehled vládních nařízení naleznete např. zde. Některé země také uznávají antigenní testy při vstupu na jejich území. Podmínky pro vstup do jednotlivých zemí naleznete např. zde.

 

Jak testování probíhá?

 1. Objednejte se na odběr na jedno z našich pracovišť:
 2. Antigenní testování se provádí na ORL pracovišti Polikliniky Modřany (4. patro) a na ORL pracovišti Polikliniky Budějovické (3. NP Zelené budovy).
 3. Po příchodu se prosím řiďte modrými ukazateli "Antigenní testování". Na Budějovické se ohlaste na recepci, v Modřanech vyčkejte před dveřmi odběrové místnosti, až sestra vyvolá vaše jméno.
 4. Pokud jste na pracovišti poprvé, bude vám založena kartu pacienta, k čemuž je potřeba kartička vaší zdravotní pojišťovny a občanský průkaz.
 5. Dále je třeba vyplnit souhlas se zpracováním osobních údajů a screeningový dotazník Covid-19. Vzhledem k tomu, že nejsme specializované odběrové centrum, je možné test provést pouze bezpříznakovým pacientům, kteří na všechny otázky v dotazníku odpoví NE.
 6. Prosíme, abyste v čekárnách dodržovali rozestup min. 1 metru (resp. jedné sedačky) a měli na sobě po celou dobu ochranu dýchacích cest.
 7. Následně budete přijati do odběrové místnosti, kde vám bude proveden antigenní test stěrem z nosohltanu nebo z krku dle vašeho výběru.
 8. Pokud nepotřebujete tištěné potvrzení o výsledku, můžete opustit pracoviště a výsledek vám bude zaslán pomocí SMS.
 9. Pokud potřebujete tištěné potvrzení, po 15 minutách se vrátíte na pracoviště a sestra vám předá lékařskou zprávu s výsledkem.
 10. V případě negativního výsledku velmi pravděpodobně nejste nakaženi. Negativní výsledek ale zcela nevylučuje možnost, že se stanete infekčními v blízkém časovém odstupu od vyšetření. Pokud se cítíte nemocní, pravděpodobně proděláváte jiné infekční onemocnění. Kontaktujte proto co nejdříve svého praktického lékaře a domluvte se na dalším postupu.
 11. V případě pozitivního výsledku vám dle nařízení MZ vystavíme žádanku na test RT-PCR. Ten musíte absolvovat bez prodlení v některém z odběrových center viz https://covid.praha.eu/.

 

Kolik testování stojí?

Od 1. 6. 2021 je z veřejného zdravotního pojištění hrazen 1 antigenní test za 7 dní a 2 PCR testy měsíčně. Pokud pacient v posledních 7 dnech absolvoval test jinde, bude po něm v ambulanci FortMedica požadována úhrada částky 350 Kč. Lékařská zpráva s výsledkem testu v češtině se nehradí, ale mezinárodní certifikát je zpoplatněn částkou 200 Kč.

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na telefonních číslech daných ambulancí (neslouží pro objednání - objednat se na testování je možné pouze přes rezervační portál). Personální kapacity jsou omezené a pokud v rezervačním portálu nevidíte volné místo, bohužel to znamená, že je kapacita vyčerpána a není možné ji navýšit na základě vašeho telefonátu. Zároveň bychom vás chtěli poprosit o trpělivost při samotném odběru. Nejsme specializované odběrové centrum, ale jako členové iniciativy Lékaři pomáhají Česku jsme nabídli svou pomoc při plošném testování občanů ČR. Proto je možné, že odbavování pacientů někdy nebude probíhat tak rychle, jak byste si představovali. Děláme ale vše, co je v našich silách, abychom zamezili vzniku jakýchkoli problémů. Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Where to find us

Address: Antala Staška 1670/80, Praha, 14000, Česká republika
Coordinates: lat: 50.0425812, long: 14.4501077 Navigate